Výživa

      Mluvíme-li o výživě, tak je důležité zmínit se i buňkách. A chceme-li být zdraví a štíhlí musíme naše buňky vyživovat. Buňka je místo, kde vzniká choroba, místo, kde začíná proces stárnutí, kde jsou uchovány veškeré genetické informace a také zde probíhá regenerace. Nedostává-li buňka požadované látky nebo vstoupí-li určité léky či jedovaté látky do krevního oběhu, buňka se stává propustnou látkou, které by se za normálních okolností do buňky nedostaly.
      Určitě je neuvěřitelný zázrak, že tělo je schopné regenerovat, nahrazovat staré buňky, vyrábět energii a zbavovat se toxických látek. Čím více porozumíme svým buňkám, psychice, tělním systémům, které jsou v těle propojeny a vzájemně se doplňují, tím lépe, šetrněji a s úctou sami k sobě dokážeme pochopit potřeby svého těla a zbavit se všech obtíží, které nás trápí a mít větší radost a užitek ze života. Když se přejíme, tukové buňky se zaplní. Plní se i toxickým odpadem, které naše detoxikační orgány a lymfatický systém nedokáží odstranit. Pozvolna se snižuje funkce buněk, až se naruší funkce tkáně, poté narušená tkáň poruší orgán, a jakmile je porušena funkce orgánu, tělesný systém pracuje nedostatečně.
      Pokud je tento stav dlouhodobý, není organismus schopen provádět adekvátně své funkce a vzniká živná půda pro vývoj onemocnění. Proto se musíme hned od počátku dívat na problém z hlediska buněčné úrovně a zajistit buňkám nejlepší podmínky pro jejich práci. To znamená, že musíme zajistit kvalitní výživu a dostatek kyslíku. Velký počet detoxikačních kanálů zajišťuje odstranění a vyčištění těla od odpadních látek, které jsou vytvořeny buňkami. Tělo zůstane čisté, všechny tělesné funkce pracují řádně, protože žádné jiné procesy nebrzdí tento pochod a buňky mohou regenerovat, budovat zásobárnu energie, takže nemůže následovat žádné onemocnění. Budete lépe vypadat a cítit se skvěle, zestárnete přirozeně, a ne předčasně, budete mít stabilní hmotnost, nebudete nemocní a naše myšlení zůstane jasné.
      Při mé práci se narážím na značnou zmatenost a dezorientaci v informacích, která se týká stravování, diet, pohybových aktivit a samozřejmě i psychiky. Jsem otrávena z té spousty zázračných léků a prostředků, rychlých metod na zlepšení zdraví a drastických dietních programů, které „fungují“ přes noc a slibují skvělý, téměř okamžitý výsledek, aniž byste vynaložili jakékoliv úsilí. Upřímně si myslím, že i vy víte, ačkoliv metody vypadají slibně, že vůbec nefungují, naopak, poškozují zdraví. Tělo s nadváhou nebo trýzněno neustálými dietami a tvrdým tréninkem ve fitku není zdravé tělo. Je více nakloněno k předčasnému stárnutí, spíše podlehne degenerativnímu onemocněním, je ve stresu neustálým omezením. Málokdy pozná potenciál své vitality, síly, energie a radosti ze života, protože nikdy nebude žít v úplné pohodě.
      Skutečné zdraví a elán do života je cosi jiného než pouhá neexistence nemoci. Je to něco víc! Je to nadechnutí se z plných plic na louce plné rozkvetlých kytek, volání na slunce, že tu jsem, že žiju a dýchám, je to rozběhnutí se po louce jen z prosté radosti, že tu jsem..